reggaenet.pl

Blog o muzyce, kulturze i tym, co związane z reggae

Lifestyle

Materace dostosowane do różnych pór roku: Optymalny komfort przez cały rok

Materace dostosowane do różnych pór roku: Optymalny komfort przez cały rok

Upalne lub lodowate noce nie sprzyjają komfortowej oraz zdrowemu wypoczynkowi, dlatego warto już dziś zastanowić się, w jaki sposób można rozwiązać ten problem! Jedną z propozycji jest zainwestowanie w materac, który dopasowuje się swoją budową oraz właściwościami do aktualnej pory roku. A czym wyróżniają się tego typu modele?

Materac na każdą porę roku

Zdecydowana większość z nas uważa, że idealny materac do spania to taki, który pozwala nam zdrowo wypocząć bez względu na aktualne warunki atmosferyczne. Zanim jednak zaczniemy wybierać materac na lato lub materac na zimę w sklepie internetowym SennaMaterace, warto zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od wybranego przez siebie modelu. Uwzględnijmy zatem takie kwestie, jak:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia,
  • rozmiar produktu.

Teraz wiemy już mniej więcej, jakiego modelu szukamy. Następnym krokiem jest wzięcie pod uwagę kilku ważnych czynników, które pomogą dostosować go do różnych pór roku.

Materac na lato vs materac na zimę

Z pewnością zastanawiamy się, czym tak naprawdę różnią się materace na upalne noce od tych przeznaczonych na zimowe wieczory. Jak się okazuje, modele na lato są często wykonane z lekkich materiałów, które z łatwością przepuszczają powietrze. Świetnie sprawdza się tutaj m.in. lateks, który znajduje się Hilding Zorba. Oprócz tego idealną opcją będą modele Fit.4.Sleep Cool Breeze zarówno w wersji piankowej, jak i sprężynowe. Natomiast w czasie snu kluczowe jest utrzymanie ciepła. Tutaj najlepiej zainwestować w produkty, które posiadają warstwy izolacyjne, dzięki którym nasz organizm nie jest narażony na wychłodzenie. Świetną propozycją będą materace składające się z pianki o wyższej gęstości lub mających wkłady termoelastyczne.

Jak wybrać idealny materac na lato i zimę?

Nie ma co ukrywać, wybór idealnego materaca zarówno w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym ma spory wpływ na komfort oraz jakość wypoczynku. Warto zatem pamiętać o uwzględnieniu:

  • twardości, która powinna być dopasowana do naszej wagi oraz preferencji, jednak niektórzy wolą latem bardziej miękki model, a zimą – twardsze,
  • termoregulacja, która latem zapobiega przegrzewaniu, a zimą wychładzaniu organizmu,
  • materiał, który ma fundamentalne znaczenie, gdyż np. Hilding Melody jako materac lateksowy świetnie sprawdzi się w upalne dni.

Warto również sprawdzić, czy materac ma dodatkowe funkcje. Mogą one wynikać m.in. z wykorzystania warstwy chłodzącej na lato lub grzane pokrycia na zimę.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, ale przesypiamy około ⅓ swojego życia. Warto zatem już dziś zadbać o komfortowe warunki do wypoczywania, gdyż tylko zdrowy sen zagwarantuje nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia! A jest to ważne zarówno latem, jak i zimą.
 
 Artykuł sponsorowany.

Udostępnij

O autorze

ReggaeNet to dynamiczna i pasjonująca redakcja internetowa, która skupia się na szeroko pojętej kulturze i muzyce reggae. Zespół redakcyjny, złożony z entuzjastów i znawców gatunku, regularnie dostarcza czytelnikom najświeższe informacje ze świata reggae