reggaenet.pl

Blog o muzyce, kulturze i tym, co związane z reggae

Hobby

Odejście Pop Smokea: Strata Dla Światowej Społeczności Muzycznej

Odejście Pop Smokea: Strata Dla Światowej Społeczności Muzycznej

Pop Smoke, a właściwie Bashar Barakah Jackson, to artysta, którego talent, niestety, nie miał okazji w pełni ukazać się światu. Nic nie zapowiadało, że los tak tragicznie o nim zdecyduje i że zostanie powszechnie znany w kontekście swojej niespodziewanej śmierci.

Kim był Pop Smoke?

Pop Smoke, wzrastający w niełatwych, pełnych narkotyków, przemocy i gangów rejonach Brooklynu, od najmłodszych lat związany był z tzw. ulicznym życiem. Odmienił swoją sytuację dzięki muzyce. Zdobył popularność dzięki unikalnemu stylowi i głębokiemu głosowi, który odróżniał go na scenie muzycznej. Jako nastolatek rozpoczął karierę jako raper w stylu drill, wychodząc z cienia dzięki hitowi „Welcome to the Party” z 2019 roku, który przyciągał uwagę zarówno publiczności, jak i uznanych muzyków.

Kariera artysty

Przez krótki okres swojej kariery, Pop Smoke zdołał wypracować własny styl i zdobyć szerokie uznanie. Jego album „Meet the Woo” i kontynuacja „Meet the Woo 2” były znaczącymi punktami w jego karierze. Zaufanie jakim obdarzyła go branża muzyczna zaowocowało współpracą z wieloma sławnymi artystami jak Nicki Minaj, Quavo czy Travis Scott.

Muzyczne osiągnięcia Pop Smoke

Podążający za trendami nowojorskiego drillu, Pop Smoke wykorzystał potencjał tego gatunku, tworząc utwory, które zdobywały serca słuchaczy. Jego płyta „Shoot for the Stars, Aim for the Moon”, wydana już pośmiertnie, osiągła szczyt listy Billboard 200, co bywa rzadkością w przypadku albumów wydanych po śmierci artysty.

Ukochane miejsca i inspiracje Pop Smoke

Zainspirowany sceną UK drill, Pop Smoke często podróżował do Wielkiej Brytanii, czerpiąc inspiracje od tamtejszych artystów. Jednym z ukochanych miejsc artysty był Brooklyn, którego ulice wielokrotnie przetaczały się przez jego teksty.

Tragiczny dzień śmierci Pop Smoke

Pop Smoke został zamordowany 19 lutego 2020 roku. Zdarzenie miało miejsce w domu wynajętym przez artystę w Hollywood Hills w Los Angeles nad ranem czasu lokalnego. Jak podaje policja, do posiadłości najprawdopodobniej wtargnęło kilka osób, a następnie doszło do strzałów. Pop Smoke zmarł w wyniku ran odniesionych podczas incydentu, mimo natychmiastowych prób reanimacji.

Wiadomości o śmierci Pop Smoke w mediach

Świat obiegła wiadomość o tragicznej śmierci młodego artysty. Portale internetowe, telewizja, radio – wszędzie pojawiało się nazwisko Pop Smoke i informacja o jego przedwczesnym odejściu. Artyści z całego świata wypowiadali się o śmierci Pop Smoke, wznosząc hołdy i wyrażając smutek za jego nagłym odejściem. Wielu z nich wspominało jego talent, skromność i upór, podkreślając zarazem szok spowodowany jego tragiczną śmiercią.

Śledztwo w sprawie śmierci Pop Smoke

Śledztwo w sprawie śmierci Pop Smoke jest ciągle prowadzone przez Los Angeles Police Department. Mimo minącego czasu, wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kto stoi za śmiercią rapera.

Wpływ śmierci Pop Smoke na świat muzyki

Śmierć Pop Smoke odbiła się szerokim echem na światowej scenie muzycznej. Raper z Brooklynu, który zdążył zaledwie na moment zagościć na muzycznym firmamencie, pozostawił po sobie niewygaszający się ślad, zarówno poprzez swoje utwory, jak i postawę życiową. Wiele osób związanych ze światem muzyki zdecydowało się złożyć hołd Pop Smoke, organizując koncerty, wystawy czy dedykując mu utwory. Niedoszły król sceny drill z Brooklynu dzięki tym działaniom na zawsze będzie żył w świadomości fanów. Nie ma wątpliwości, że Pop Smoke zostawił po sobie niezatarte piętno na scenie muzycznej. Mimo iż jego kariera została brutalnie zakończona, jego muzyka wciąż żyje, a pamięć o nim pozostaje niewygaszona, stanowiąc inspirację dla wielu młodych artystów.

Udostępnij

O autorze

ReggaeNet to dynamiczna i pasjonująca redakcja internetowa, która skupia się na szeroko pojętej kulturze i muzyce reggae. Zespół redakcyjny, złożony z entuzjastów i znawców gatunku, regularnie dostarcza czytelnikom najświeższe informacje ze świata reggae