reggaenet.pl

Blog o muzyce, kulturze i tym, co związane z reggae

CiekawostkiKultura

Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie? Czy da się to określić?

Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie? Czy da się to określić?

Muzyka towarzyszy wszystkim ludziom od zarania dziejów. Obecnie słucha się różnych gatunków, które ewoluują i wykorzystują nowoczesne techniki do tworzenia utworów. Jakie piosenki są najczęściej słuchane? Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie i czy w ogóle taka istnieje?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  1. Różne gatunki muzyczne.
  2. Najpopularniejsze utwory wszechczasów.
  3. Złote czasy muzyki pop.
  4. Który utwór jest najpopularniejszy na świecie?
  5. Muzyka łagodzi obyczaje.

Różne gatunki muzyczne

Prawie nic nie jest tak indywidualne, jak własny gust muzyczny. W czasach, gdy większość ulubionych utworów jest słuchana za pośrednictwem serwisów muzycznych, otwiera się okazja do porównania i podsumowania. Niektóre portale muzyczne zrobiły zestawienie i przygotowały listę utworów wszechczasasów. Wśród najpopularniejszych gatunków muzycznych można wyróżnić rock. Choć muzyka pop jest najczęściej graną w radiach, to jednak rockowe brzmienie w tych zestawieniach wygrywa.

Najpopularniejsze utwory wszechczasów

Jeśli chodzi o popularne piosenki, to najczęściej pochodzą one z filmów lub z telewizji. Piosenki rockowe dominują w pierwszej dziesiątce, ale na szczycie znajduje się Eminem z utworem „Lose Yourself”, znanym z filmu Journey’s. „Don’t Stop Believing” jest znany przede wszystkim z komedii romantycznej „The Wedding Singer”. Są też utwory z filmów o rodzinie Soprano. W sumie prawie połowa z 30 najlepszych piosenek pojawia się w serialach lub produkcjach telewizyjnych. W sumie nie jest to dziwne zjawisko, zważywszy na to, że większość osób spędza dużo czasu na oglądaniu telewizji.

Złote czasy muzyki pop

Od momentu powstania stacji radiowych i list przebojów na czołowych miejscach często gościły piosenki pop. I nadal tak jest, choć inne gatunki muzyczne nie pozostają w tyle. Przez ponad cztery dekady, utwór „The Twist” autorstwa Chubby Checkera dominował amerykańskie i światowe listy przebojów. Ani Madonna, ani Michael Jackson, ani Beatlesi nie byli w stanie przeskoczyć tego sukcesu. Według listy Billboard najpopularniejsza piosenka na świecie to „Blinding Lights” The Weeknd. Utwór kanadyjskiego piosenkarza pojawiał się w filmach, serialach i reklamach, a więc każdy musiał go słyszeć. Oczywiście trzeba przyjąć, że jest to ocena subiektywna i każdy ma prawo do swojego utworu wszechczasów.

Który utwór jest najpopularniejszy na świecie?

Wybór najpopularniejszej piosenki na świecie nie jest prosty. Cały czas tworzone są fantastyczne utwory. Jedne z nich pozostają na stałe w pamięci, a inne są zapominane. Na pewno na uwagę zasługuje już wcześniej wspomniany zespół The Beatles i utwór „Yesterday”, który przez wielu jest uważany za najpopularniejszy. Można także sprawdzić na portalu YouTube, co jest najchętniej oglądane i wówczas na czele pojawia się piosenka dla dzieci „Baby Shark”. Takich utworów można wymieniać w nieskończoność. Pewne jest to, że w cały czas powstają nowe piosenki, które potrafią zaskoczyć i w ciągu kilku dni osiągnąć niebywały sukces światowy.

Muzyka łagodzi obyczaje

Gusta muzyczne są różne. Jedne osoby nie lubią disco polo, a inne uwielbiają tę muzykę taneczną. W radio najczęściej są grane utwory pop, a w domach słucha się rocka lub techno. Ważne jest to, że muzyka dobrze wpływa na nastrój i poprawia samopoczucie bez względu na to, czy jest to najpopularniejszy utwór na świecie, czy nie.

Muzyka jest integralną częścią życia. Pozwala się zrelaksować, odprężyć, zmotywować do działania. Towarzyszy nam zarówno na co dzień, jak i w wielkich chwilach życia. Niezależnie od tego, czy słuchamy najpopularniejszych utworów w świata, czy mamy własną playlistę mało znanych utworów, warto słuchać muzyki i się nią cieszyć. Przecież nie jest powiedziane, że najpopularniejsza piosenka na świecie musi się na koniecznie podobać.

Sprawdź również:

Udostępnij

O autorze

ReggaeNet to dynamiczna i pasjonująca redakcja internetowa, która skupia się na szeroko pojętej kulturze i muzyce reggae. Zespół redakcyjny, złożony z entuzjastów i znawców gatunku, regularnie dostarcza czytelnikom najświeższe informacje ze świata reggae