reggaenet.pl

Blog o muzyce, kulturze i tym, co związane z reggae

CiekawostkiKultura

Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie?

Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie?

Muzyka towarzyszy wszystkim ludziom od zarania dziejów. Obecnie słucha się różnych gatunków, które ewoluują i wykorzystują nowoczesne techniki do tworzenia utworów. Jakie piosenki są najczęściej słuchane? Jaka jest najpopularniejsza piosenka na świecie i czy w ogóle taka istnieje?

Różne gatunki muzyczne

Prawie nic nie jest tak indywidualne, jak własny gust muzyczny. W czasach, gdy większość ulubionych utworów jest słuchana za pośrednictwem serwisów muzycznych, otwiera się okazja do porównania i podsumowania. Niektóre portale muzyczne zrobiły zestawienie i przygotowały listę utworów wszechczasasów. Wśród najpopularniejszych gatunków muzycznych można wyróżnić rock. Choć muzyka pop jest najczęściej graną w radiach, to jednak rockowe brzmienie w tych zestawieniach wygrywa.

Najpopularniejsze utwory wszechczasów

Jeśli chodzi o popularne piosenki, to najczęściej pochodzą one z filmów lub z telewizji. Piosenki rockowe dominują w pierwszej dziesiątce, ale na szczycie znajduje się Eminem z utworem „Lose Yourself”, znanym z filmu Journey’s. „Don’t Stop Believing” jest znany przede wszystkim z komedii romantycznej „The Wedding Singer”. Są też utwory z filmów o rodzinie Soprano. W sumie prawie połowa z 30 najlepszych piosenek pojawia się w serialach lub produkcjach telewizyjnych. W sumie nie jest to dziwne zjawisko, zważywszy na to, że większość osób spędza dużo czasu na oglądaniu telewizji.

Złote czasy muzyki pop

Od momentu powstania stacji radiowych i list przebojów na czołowych miejscach często gościły piosenki pop. I nadal tak jest, choć inne gatunki muzyczne nie pozostają w tyle. Przez ponad cztery dekady, utwór „The Twist” autorstwa Chubby Checkera dominował amerykańskie i światowe listy przebojów. Ani Madonna, ani Michael Jackson, ani Beatlesi nie byli w stanie przeskoczyć tego sukcesu. Według listy Billboard najpopularniejsza piosenka na świecie to „Blinding Lights” The Weeknd. Utwór kanadyjskiego piosenkarza pojawiał się w filmach, serialach i reklamach, a więc każdy musiał go słyszeć. Oczywiście trzeba przyjąć, że jest to ocena subiektywna i każdy ma prawo do swojego utworu wszechczasów.

Który utwór jest najpopularniejszy na świecie?

Wybór najpopularniejszej piosenki na świecie nie jest prosty. Cały czas tworzone są fantastyczne utwory. Jedne z nich pozostają na stałe w pamięci, a inne są zapominane. Na pewno na uwagę zasługuje już wcześniej wspomniany zespół The Beatles i utwór „Yesterday”, który przez wielu jest uważany za najpopularniejszy. Można także sprawdzić na portalu YouTube, co jest najchętniej oglądane i wówczas na czele pojawia się piosenka dla dzieci „Baby Shark”. Takich utworów można wymieniać w nieskończoność. Pewne jest to, że w cały czas powstają nowe piosenki, które potrafią zaskoczyć i w ciągu kilku dni osiągnąć niebywały sukces światowy.

Muzyka łagodzi obyczaje

Gusta muzyczne są różne. Jedne osoby nie lubią disco polo, a inne uwielbiają tę muzykę taneczną. W radio najczęściej są grane utwory pop, a w domach słucha się rocka lub techno. Ważne jest to, że muzyka dobrze wpływa na nastrój i poprawia samopoczucie bez względu na to, czy jest to najpopularniejszy utwór na świecie, czy nie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *